•  
  • MBT: بنزوتیازول ها ترکیبات آروماتیک چند حلقه ای با فرمول شیمیایی C7H5NS ، بیرنگ و کمی چسبناک هستند. یکی از مشتقات این ماده در طبیعت در نور ساطع شده (بخشی از لوسیفرین) کرم شب تاب است. بنزوتیازول در واقع تیازولی است که فاقد حلقه بنزن باشد.مرکاپتو بنزو تیازولBenzothiazolyl mercaptan در اثر حرارت دهی به آنیلین، سولفور و کربن دی سولفید نیز حاصل می شود و در صنعت لاستیک کاربرد دارد و به عنوان شتاب دهنده تولید لاستیک در دمای بالا و غیرفرار است.این ماده به عنوان عامل مهار خوردگی نیز کاربرد دارد

   

  • TMQ: آنتی اکسیدان (TMQ)  به صورت کهربا به ذرات قهوه ای ، محلول در بنزن، کلروفرم، دیسفلسید کربن و استون، اما در آب حل نمی شود. سمیت نور، آلودگی کم، محلول خوب با لاستیک است.پایداری طولانی مدت آن در لاستیک باعث ایجاد مقاومت در برابر پیری گرما به ترکیبات لاستیکی می شود.این محصول می تواند عملکرد پیری را به علت گرما و اکسیژن ایجاد کند. برای اکسیداسیون کاتالیستی فلز، می تواند میزان اکسیداسیون را پایین نگه دارد. به خصوص برای تایر های شعاعی فولادی فولاد و بسیاری دیگر از تایر، لوله، کفش و..

   

  • 4020(6PPD): یک آنتی اکسیدان عاملی برای راندمان بالا برای محصولات لاستیکی طبیعی و مصنوعی مانند لاستیک خودرو، لاستیک هواپیما، لاستیک دوچرخه و کابل. این را می توان در محصولات لاتکس نیز استفاده می شود.4020 آنتی اکسیدان مورد استفاده برای محصولات لاستیکی با راندمان بالا،سم پایین و کم کاری استخراج حلال،هم چنین به عنوان تثبیت کننده در لاستیک مصنوعی،که به طور گسترده ای در بسیاری از انواع محصولات لاستیک استفاده میشود.

   

  • MBTS: شتاب دهنده لاستیکی MBTS پودر خاکستری است.تراکم نسبی بین 1.45 تا 1.50 است و در آب،اتیل استات،بنزین حل نمیشود. این محصول در NRو SR پخت یکنواخت نیمه سریع میدهد. همچنین در انواع زیادی از لاستیک ها که با اهداف غیر تخصصی تری ساخته میشوند کاربرد دارد. بدون اثر رنگ دهی و بی رنگ کنندگی است. شتاب دهنده ی ثانویه برای پلیمر های مصنوعی بوده و  امنیت برشتگی بهتری در مقایسه با MBT دارا میباشد.

   

  • ZDEC: پودر سفید (گرانول سفید تا قهوه ای). تراکم 1.41 است.محلول در 1٪ NaOH ، CS2 ، بنزن ، کلروفرم ، کمی در محلول الکل ، محلول در بنزین نامحلول است.شتاب دهنده فوق العاده برای درمان لاستیک مصنوعی طبیعی می باشد.ZDEC یک شتاب دهنده اولیه یا ثانویه بسیار سریع برای لاستیک های طبیعی و مصنوعی است و یاک شتاب دهنده بسیار سریع برای NR و SBR است.ZDEC موجب بسیار زیاد جوش آمدن مواد طبیعی و مصنوعی مانند SBR.EPDM میشود افزودن شتاب دهنده های تیورام و تیازول می توناد شروع ولکانیزه را مهار کند.

   

  • ZDBC: پودر سفید (گرانول) مایل به زرد. چگالی 1.24 است.محلول در CS2. نقطه ذوب 104 بنزن ، کلروفرم ، الکل ، دی اتیل اتر ، نامحلول در آب و قلیایی با غلظت کم. و پایدار در شرایط سازگاری نرمال می باشد.ZDBS سولفور می تواند باعث افزایشجوش خوردن سریع لاستیک طبیعی و مصنوعی مانند EPDM.NBR شود.میتوان برای لاستیک،تسمه نقاله،نوار گرد،شیلنگآتش نشانی،شیلنگ های تقویت شده دیگر،ظروف نرم،چسبادن پارچه استفاده کرد.

   

   

  سیلیکون: لاستیک Silicone یک الاستومر (مواد لاستیک مانند) در سختی های مختلف(30-70-50-80-40) از سیلیکون – خودش یک سیلیکون حاوی پلیمر با کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده‌است. لاستیک‌های Silicone به طور گسترده در صنعت استفاده می‌شوند و فرمولاسیون‌های متعددی وجود دارد. لاستیک‌های Silicone اغلب یک پلیمر یا دو قسمتی هستند و ممکن است حاوی پرکننده برای بهبود ویژگی‌ها یا کاهش هزینه باشند. لاستیک Silicone معمولاً غیر فعال، پایدار و مقاوم در برابر محیط‌های بی‌نهایت و دماهای از -۵۵ تا ۳۰۰ درجه سانتیگراد (-۶۷ تا ۵۷۲ ° F) است در حالی که هنوز خواص مفید آن را حفظ می‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها و سهولت در تولید و شکل دادن، لاستیک silicone را می‌توان در انواع گسترده‌ای از محصولات از جمله عایق کاری الکتریکی، درزگیرهای مقاوم حرارتی، واشرها، اُرینگ‌ها، کاربرد در صنایع خودروسازی، اتومبیل‌های مسابقه و هوا فضا (مانند دستگاه‌های یخ نزن، سپرهای و کاشی‌های مقاوم حرارتی و مصارف مشابه که مسئله دما مطرح است.

  طبقه‌بندی لاستیک‌های سیلیکونی

  • HTV

  High Temperature Vulcanizing silicone rubber لاستیک سیلیکونی پخت در دمای بالا (گرما پخت)

  • RTV

  Room Temperature Vulcanizing silicone rubber لاستیک سیلیکونی پخت در دمای اتاق (هوا پخت

  • LSR

  Liquid Silicone Rubber لاستیک سیلیکونی مایع

  • SS

  Silicone Sheet ورق سیلیکون

  برخی خصوصیات سیلیکون: انعطاف‌پذیر،عایق آب،عایق رطوبت،عایق هوا،عایق صدا،مقاوم در برابر حرارت،مقاوم در برابر برودت،مقاوم در برابر اسید،مقاوم در برابر روغن (چربی)،خاصیت نارسایی الکتریسیته